fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Chiny: Nie mogli począć dziecka, bo źle uprawiali seks. Cztery lata

stock.adobe.com
26-letni Chińczyk i jego 24-letnia żona przez cztery lata starali się o dziecko regularnie próbując je począć - ale mimo to kobieta nie zachodziła w ciążę. Kiedy zwrócili się z prośbą o pomoc do lekarza, ten odkrył, że para uprawiała seks w sposób, który nie pozwalał na poczęcie - czytamy w "Guiyang Evening News".

Media nie podają tożsamości małżonków, podają natomiast nazwisko lekarza, Liu Hongmei, do którego para udała się z prośbą o pomoc. Małżonkowie podkreślali, że rodzina poddaje ich silnej presji domagając się potomka, co jest dla nich źródłem silnego stresu.

Podczas wizyty kobieta przyznała, że stosunki seksualne są dla niej "zazwyczaj bolesne". Lekarz postanowił więc zbadać parę.

Okazało się, że 26-latek i 24-latka są zdrowi i płodni - problemem było to, że przez cztery lata małżeństwa regularnie uprawiali wyłącznie seks analny, co wykluczało możliwość zajścia w ciążę.

Lekarz przekazał parze podręcznik z zakresu wychowania seksualnego i - jak czytamy w chińskim dzienniku - po paru miesiącach kobieta zaszła w ciążę. Małżonkowie podziękowali lekarzowi przekazując mu kurę i 100 jajek.

- Cztery lata małżeństwa i ani mąż, ani żona nie wiedzieli jak zajść w ciążę. Pary, które nie mają tak podstawowej wiedzy zdarzają się rzadko - przyznał lekarz. Dodaje jednak, że często zdarzają mu się pacjenci, którzy mają poważne braki w edukacji seksualnej.

Amerykański "Newsweek" zwraca uwagę, że temat życia seksualnego jest w wielu chińskich szkołach tematem tabu. W maju studenci Uniwersytetu w Pekinie zorganizowali nawet demonstrację w czasie której apelowali, by "filmy dla dorosłych nie były jedynym sposobem na edukację seksualną" w Chinach.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA