fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Szwajcaria: Kiełbasa nazwana na cześć polityka prawicy

Twitter
Christoph Blocher, lider prawicowej Szwajcarskiej Partii Ludowej (SVP) został uczczony przez jednego z sympatyków w nietypowy sposób. Markus Martin Fliri wypuścił na rynek kiełbasę o nazwie "Christoph Blocher" - informuje thelocal.ch.

Blocher i jego SVP znani są przede wszystkim ze swojego zdecydowanego, antyimigranckiego stanowiska. Bezkompromisowe poglądy Blochera docenił m.in. były doradca Donalda Trumpa, Steve Bannon, który określił szwajcarskiego polityka mianem "Trumpa przed nastaniem Trumpa".

Teraz Blocher doczekał się kolejnego wyrazu uznania - rodzinna firma z miejscowości Santa Maria Val Müstair, w kantonie Gryzonia wypuściła na rynek kiełbasę nazwaną jego imieniem.

Twórca kiełbasy, Fliri, przez lata pracował dla Badrutt's Palace Hotel w kurorcie St Moritz. Teraz chce podbić rynek nowym produktem będącym wyrazem uznania dla szwajcarskiego prawicowego polityka.

Fliri w rozmowie z szwajcarskim dziennikiem "Blick" chwali Blochera za to, że nie jest on "nijaki jak inni politycy".

Sam Blocher pozytywnie odniósł się do pomysłu, by kiełbasa według przepisu Fliriego nosiła jego imię - zgodził się nawet na to, aby na jej etykiecie znalazło się jego zdjęcie i podpis. Na etykiecie można też przeczytać, że produkt jest w "100 proc. szwajcarski".

Fliri przyznał, że był gotów udostępnić przepis i markę "Christoph Blocher" innym producentom, ale ci nie byli przekonani do - ich zdaniem - kontrowersyjnej nazwy. Twórca kiełbasy nazwanej na cześć Blochera uważa, że to błąd, bo "jeśli wszyscy zwolennicy SVP kupowaliby oryginalną kiełbasę Blochera, rzeźnicy zarobiliby majątek".

Źródło: thelocal.ch
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA