fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Klasyczne samochody trafią pod młotek. Zimowa aukcja Ardor Auctions

Ford Mustang 1965
materiały
Filmowy samochód Rogera Moora, auto Louisa de Funesa czy „wyścigowy mini samochód” lub legendarna „beczka” w wersji rajdowej. Zimowa aukcja Ardor Auctions podzieli zabytkowe auta na dwie główne sekcje: filmowe klasyki oraz maszyny motorsportu.

Filmowe i serialowe samochody odgrywały istotną rolę, niejednokrotnie stając się ich głównymi bohaterami. Tak zdarzyło się między innymi w przypadku kultowego Volvo P1800 S z 1965 roku, które tuż obok Rogera Moora w „Świętym” zdobyło uznanie milionów widzów.

 

 

Jedno z najbardziej wyjątkowych i najpiękniejszych europejskich aut, wystawione zostanie na zimowej aukcji Ardor Auctions. Jego szacowana wartość to od 190 do 230 tys. złotych. Kolejnym filmowym autem, które pójdzie pod młotek jest Ford Capri 1.6 GT z 1972 roku. Ten piękny „europejski Mustang”, bo tak eksperci mówili o Fordzie Capri, pojawił się w wielu francuskich filmach. Jest ponadczasowym autem o pięknej sylwetce. Na aukcji pojawi się jeden z najbardziej charakterystycznych modeli Capri, z pomarańczowym lakierem oraz żółtymi światłami. Z kolei oryginalny Mustang, ikona amerykańskiej motoryzacji, należy do ulubionych aut reżyserów oraz producentów, bowiem premiera pierwszego egzemplarza transmitowana była w telewizji, a kolejnymi modelami jeździli James Bond w filmie „Diamonds are forever” czy Louis de Funes w „Żandarmie z Saint-Tropez”. Wyjątkowy egzemplarz Forda Mustanga z 1965 roku w wersji cabrio pojawi się w grudniu na aukcji, a jego szacowana wartość to 120 do 140 tys. złotych.

Wśród licytowanych samochodów znajdą się również inne ikony motorsportu. Poza autami z wielkiego ekranu, na zimowej aukcji Ardor Auctions pojawią się także klasyki, którym bliżej do sportu, w tym między innymi Mercedes SEC Koening z 1986 roku czy piękny Mercedes-Benz W123 z 1980 roku, czyli legendarna „beczka”. Na aukcji po raz pierwszy pojawi się współczesny sportowy model, czyli najbardziej limitowana wersja nowego Mini w wydaniu BMW. Ten wyjątkowy model John Cooper Works w wersji GP z 2006 roku (2 tys. sztuk) uznawany jest za jeden z najlepszych samochodów o sportowym rodowodzie.

Na zimową Aukcję Samochodów Klasycznych i Motocykli zaprasza Ardor Auctions wraz z DESA Unicum. Wydarzenie odbędzie się już 2 grudnia o godzinie 17.00 w Szucha Premium Offices przy ulicy Litewskiej 1 w Warszawie.

Więcej informacji na stronie www.ardorauctions.pl.

Źródło: rp.pl, Ardor Auctions
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA