fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Mufti: Żydzi w obozach mieli numery. Może też będę miał?

Mufti Nedal Abu Tabaq
Youtube
Nie wykluczam że za kilka, maximum za kilkanaście lat - mam nadzieję, że się będę modlić o to, by tak się nie stało - że będę musiał mieć numer. Żydzi mieli w obozach numery, ja będę miał akurat kod kreskowy - mówi mufti Ligi Muzułmańskiej RP Nedal Abu Tabaq.

Mufti był gościem "Popołudniowej rozmowy" w RMF FM. Odniósł się m.in. do faktu zniszczenia przez wandala centrum muzułmańskiego na warszawskiej Ochocie. Stwierdził, że podobnie jak w Lublinie czy Białymstoku nie był to pierwszy przypadek takiego ataku, ale ze wszystkich takich przypadków tylko sprawa napaści na białostockie centrum nie została umorzona.

Mufti zauważył, że nasila się fala aktów przemocy skierowanych przeciwko polskim muzułmanom. - Ona tak wzrasta, że nawet chrześcijanie dostają za to, że są ciemnoskórzy, bo ludzie myślą, że są muzułmanami - mówił mufti. Dodał jednak, że nie wolno nie wspomnieć o tych, którzy wspierają środowisko muzułmanów.

Nedal Abu Tabaq powiedział również, że coraz więcej muzułmanów, zwłaszcza z władz islamskich organizacji , otrzymuje groźby. - Dostawaliśmy groźby pozbycia życia, groźby, które można bardzo dobrze zrozumieć: "Twoja córka będzie zgwałcona. Nie zapominaj, że masz córkę, ona jest ładna, może ją spotkać coś przykrego".

Na przytoczone przez prowadzącego słowa wicepremiera Piotra Glińskiego, który stwierdził, że podobne incydenty zdarzają się w każdym kraju, mufti zauważył, że muzułmanie w Polsce nie stanowią nawet pół procenta ludności.

- Nas jest tutaj 0,05 proc.  35 tysięcy muzułmanów, w tym ponad 75 proc. to jest elita, czyli lekarze i inżynierowie - ludzie wykształceni. Oni są tutaj od kilkudziesięciu lat, a niektórzy od kilkuset lat - mówił. Przyznał, że rozumie, iż w innych krajach ludzie mogą się czuć zagrożeni 4-5 milionami muzułmanów. - Ale tutaj jest nas 35 tysięcy osób. 

Mufti jest zdania, że atmosferę zagrożenia nakręcają media. - - Media tak nakręcają naród, że naród się boi. Teraz każdy ma opinię. Nie mają wiedzy, ale mają opinie - uważa Nedal Abu Tabaq.

 

Mufti stwierdził również, że oburza go fakt, że po polskim Sejmie ktoś odważył się chodzić w koszuli z napisem "Polska nie dla muzułmanów".

- To jest tragedia. Konstytucja chroni wszystkich obywateli - mówił Nedal Abu Tabaq. - Nam przeszkadza to, że czujemy, że wracamy do tych czasów przedwojennych, gdzie dosłownie tak byli traktowani nasi starsi bracia, a więc Żydzi.(...) Ja nie wykluczam że za kilka, maximum za kilkanaście lat - mam nadzieję, że się będę modlić o to, by tak się nie stało -  że będę musiał mieć numer. Żydzi mieli w obozach numery, ja będę miał akurat kod kreskowy.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA