fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Linie lotnicze VivaColombia chcą usunąć fotele z samolotów

123RF
Tanie linie lotnicze VivaColombia rozważają usunięcie foteli ze swoich samolotów - pasażerowie w czasie lotu mieliby stać - informuje "The Independent".

Przedstawiciele kolumbijskich linii lotniczych liczą, że dzięki temu będą mogli obniżyć ceny biletów, ponieważ będą w stanie zabrać na pokład więcej pasażerów. W ten sposób - jak pisze "The Independent" - na bilet stać byłoby również mniej zamożnych mieszkańców kraju.

Twórca linii VivaColombia i jednocześnie prezes tych linii William Shaw powiedział w rozmowie z "Miami Herald", że "obecnie nasi ludzie sprawdzają, czy pasażerowie mogą stać w czasie lotu". - Jesteśmy zainteresowani wszystkim, co może sprawić, że podróże samolotem będą tańsze - dodał.

- Komu zależy na marmurowych podłogach i darmowych orzeszkach? - pytał Shaw.

Pomysł przewożenia pasażerów "na stojąco" przedstawił już wcześniej prezes Ryanair Michael O'Leary, który przekonywał, że samolot to tylko autobus ze skrzydłami".

W ten sposób wyjaśniał, że pasażerowie - tak jak pasażerowie autobusów - nie muszą zapinać pasów w czasie lotu. - Nie potrzebujemy pasów w londyńskim metrze - mówił.

Jak dotąd jednak urzędy nie zgodziły się w żadnym kraju na przewożenie pasażerów w taki sposób. Alfredo Bocanegra, szef kolumbijskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego, już zapowiedział, że nie zgodzi się na takie rozwiązanie. - Ludzie powinni podróżować jak istoty ludzkie - stwierdził.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA