fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Duńska Partia Ludowa apeluje, by imigranci obchodzilili chrześcijańskie święta

123RF
Duńska Partia Ludowa domaga się, by imigranci przybywający do Danii obchodzili chrześcijańskie święta, takie jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc. - Chodzenie do kościoła, może sprawić, że ci ludzie znajdą się na właściwej ścieżce - oświadczył zajmujący się tematyką imigracji w partii Martin Henriksen.

Wypowiedź Henriksena jest głosem w toczącej się w Danii - również na forum parlamentu - debacie na temat tego, kto może nazywać się Duńczykiem.

Przedstawiciel antyimigranckiej Duńskiej Partii Ludowej wyjaśnił, że uczestniczenie w mszach może pomóc imigrantom zrozumieć duńską kulturę.

- Aby ją zrozumieć, trzeba zrozumieć chrześcijaństwo i jego znaczenie dla Duńczyków - tłumaczył Henriksen. - Imigrant musi uczestniczyć w tej części naszego życia, by doświadczyć tego, co łączy Duńczyków - dodał.

Polityk dodał, że imigranci powinni również celebrować chrześcijańskie święta. To właśnie w czasie świąt wyznawcy innych religii mogliby odwiedzać chrześcijańskie kościoły, "by zobaczyć jak przebiegają uroczystości". 

Ze stanowiskiem Duńskiej Partii Ludowej nie zgadzają się przedstawiciele centrum i lewicy. Laura Lindahl z Sojuszu Liberalnego stwierdziła, że łączenie narodowej tożsamości z religią jest "nieduńskie".

- Łączenie "duńskości" z religią jest groźne - mówił z kolei Dan Jorgensen, przedstawiciel socjaldemokratów. - W rzeczywistości myślę, że jedną z bardziej duńskich cech jest nie mieszanie się do tego, co inni myślą i w co wierzą - dodał.

Źródło: thelocal.dk
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA