fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Tragiczny pożar w Szczecinie. Trzy osoby nie żyją

W pożarze mieszkania w kamienicy w Szczecinie zginęły dziś trzy osoby.
Fotorzepa, Michał Walczak
Trzy osoby zginęły, a dwie zostały ranne - to efekt tragicznego pożaru w Szczecinie. Kolejne 30 osób ewakuowano.

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali dziś przed godz. 13.30. W mieszkaniu na trzecim piętrze kamienicy przy ul. Małkowskiego znaleziono trzy osoby niedające oznak życia. W jednym z mieszkań znaleziono ciała dwóch osób, ciało trzeciej ofiary znaleziono w lokalu wyżej. To dwie kobiety i mężczyzna w wieku powyżej 50 lat.

Dwie kolejne osoby z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiły do szpitala. Ewakuowano całą kamienicę. Około 30 osób na zakończenie akcji gaśniczej oczekuje w podstawionym pod budynek - autobusie.

Na miejscu pracuje siedem zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie ratunkowe. Ruch aleją Piastów w kierunku placu Szarych Szeregów odbywa się bez utrudnień.

Szczecińska prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie pożaru. Prowadzone jest w kierunku podejrzenia o popełnieniu przestępstwa, polegającego na sprowadzeniu zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać pożaru.

Nieoficjalnie wiadomo, że mieszkańcy budynku wielokrotnie skarżyli się na lokatorów ze spalonego mieszkania, bo miało dochodzić tam do libacji alkoholowych.  Śledczy będą przesłuchiwać lokatorów kamienicy.

Do użytku nie nadają się trzy mieszkania znajdujące się nad i pod lokalem, w którym wybuchł pożar. Zostały zalane podczas akcji gaśniczej.

Ale w wielu lokalach nie ma prądu i gazu. Zostały odcięte. Prezydent Szczecina Piotr Krzystek zapewnił, że lokatorzy otrzymają pomoc od miasta. Magistrat chce zapewnić im noclegi w hotelu. Część osób zatrzyma się u rodzin.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA