fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Radny z Ostrowca Świętokrzyskiego wykluczony z PiS

Fotorzepa, Piotr Guzik
Mateusz C., wiceprzewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim został wykluczony z partii.

Wcześniej radny usłyszał zarzuty znieważenia policjantów i naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich podczas interwencji u niego w domu.

Decyzję podjął w piątek wieczorem Zarząd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości. A informację potwierdził lokalnemu portalowi echodnia.eu Dariusz Kaszuba, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w ostrowieckiej Radzie Miasta.

Mateusz C. miał znieważyć policjantów w środę 13 stycznia. Policjanci zostali tego dnia wezwani do awantury domowej. Na miejscu okazało się, że doszło do sprzeczki między domownikami.

Kiedy prowadzili czynności, zostali zaatakowani przez 46- letniego mężczyznę. Zwyzywał on policjantów, a jednego z nich kopnął w twarz i klatkę piersiową.

- Doszło do znieważenia funkcjonariuszy słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe oraz naruszenia nietykalności jednego z nich - mówił portalowi ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl Rafał Dobrowolski, rzecznik prasowy lokalnej Komendy Powiatowej Policji.

Uderzony przez radnego policjant, nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Agresywny mężczyzna został zatrzymany. Był trzeźwy. Usłyszał zarzuty znieważenia policjantów oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza na służbie.

Po postawieniu zarzutów Zarząd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim podjął decyzję o wykluczeniu radnego z partii.

Samorządowcowi za naruszenie znieważenie policjantów na służbie i naruszenie nietykalności jednego z nich grozi teraz do trzech lat pozbawienia wolności.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA