fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Tamara Czartoryska złożyła pozew przeciwko Maciejowi Radziwiłłowi

Fotorzepa, Piotr Guzik
Do sądu w Portugalii wpłynął pozew przeciw Maciejowi Radziwiłłowi. Tamara Czartoryska zarzuca członkowi zarządu Fundacji Książąt Czartoryskich fałszowanie dokumentów.

Złożony w Portugalii pozew to kolejny element kłótni między członkami zarządu Fundacji Książąt Czartoryskich w sprawie sprzedaży kolekcji polskiemu rządowi. Historię zakupionych za 476 milionów złotych dzieł sztuki przybliża w swoim materiale Marek Kozubal. 

Czytaj więcej: Układanka Czartoryskich

W rozmowie z portalem Onet.pl Tamara Czartoryska powiedziała, że niektóre dokumenty dotyczące sprzedaży kolekcji mogły zostać sfałszowane przez Macieja Radziwiłła, członka zarządu fundacji. Radziwiłł kierował całą transakcją.

Ze względu na zbliżający się proces, Czartoryska nie chciała zdradzać szczegółów w tej sprawie. - Złożyłam przeciwko niemu oskarżenie w sądzie za fałszowanie dokumentów - powiedziała. - Mieszkam w Portugalii. Zgodnie z międzynarodowym prawem i umowami podpisanymi przez Polskę, portugalskie sądy są właściwe do osądzenia sprawy - dodała.

Zdaniem Czartoryskiej dowody w tej sprawie ma mieć jej ojciec książę Adam Czartoryski, który fałszował jej podpis. 

Sprawę komentuje Maciej Radziwiłł. – Odrzucam te wszystkie oskarżenia. Wszystkie umowy, których stroną była fundacja, były zawierane w zgodzie z obowiązującym prawem i uzyskiwały aprobatę właściwych organów fundacji – powiedział z portalem Onet.pl

Źródło: onet.pl/rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA