fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Gowin: Nie wiem, czy wybory się odbędą

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Pora na podjęcie decyzji będzie dzień po Wielkanocy. Będziemy wtedy znali prognozy, skalę epidemii. Wtedy podejmiemy decyzję. Dzisiaj nie zamykałbym żadnej drogi - tak na pytanie o wybory prezydenckie odpowiadał w TOK FM minister nauki Jarosław Gowin. - Nie wiem, czy wybory się odbędą - przyznaje.

Minister Gowin, choć przyznaje, że nie jest pewien majowego terminu wyborów prezydenckich, uważa, że dla gospodarki lepiej byłoby, gdyby odbyły się zgodnie z planem.

Polska i świat walczą z koronawirusem - relacja

- Z punktu widzenia przeciwstawiania się skutkom tego głębokiego kryzysu, byłoby dobrze, żebyśmy mieli te wybory za sobą. Tak, aby rządzący i politycy mogli się skupić na pomocy chorym i ratowaniu gospodarki. Jeżeli przełożymy wybory, to ciągle będziemy tkwić w tym zaklętym, chocholim tańcu -  uzasadniał. 

Lider Porozumienia jest zdania, że sytuacja epidemiologiczna jest w Polsce dużo lepsza, bo rząd "głęboko czerpie z doświadczeń" innych krajów. Dzieje się tak również dlatego, że epidemia pojawiła się nad Wisłą później, po drugie - rząd podejmował "trafne decyzje", a po trzecie - Polacy wykazali się "determinacją, solidarnością i zdyscyplinowaniem".

Gowin przekonywał, że decyzje podejmowane przez rząd Morawieckiego są bardzo dobrze oceniane przez inne państwa: obostrzeniom towarzyszą "przygotowania gospodarki na odmrożenie".

- Jeżeli będziemy utrzymywać obecną sytuację, to przedawkowanie lekarstwa będzie groźniejsze od choroby. Gospodarka mogłaby się całkiem załamać. Zamrożona gospodarka czy służba zdrowia to wielkie zagrożenie dla całego społeczeństwa - mówił.

Źródło: TOK FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA