fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Będzie minister od promocji tradycyjnej rodziny

Utworzenie stanowiska pełnomocnika rządu ds. polityki demograficznej jest dla PiS "szalenie istotne" - przekonywał Michał Dworczyk
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Była dyrektor marketingu IBM Polska Barbara Socha zostanie powołana na stanowisko pełnomocnika rządu ds. polityki demograficznej - ustaliła Wirtualna Polska.

Jak mówił dziś szef KPRM Michał Dworczyk, Polska jest w ogonie nie tylko Unii Europejskiej, ale i świata, dlatego utworzenie stanowiska pełnomocnika rządu ds. polityki demograficznej jest dla PiS "szalenie istotne".

Pełnomocnikiem tym ma być Barbara Socha, była dyrektor komunikacji, rzecznik i dyrektor ds. marketingu przemysłowego na Europę Środkowo-Wschodnią w IBM Polska.

Czytaj także: Kaczyński: Śmiem mówić, jak powinna wyglądać rodzina

Jak pisze Wirtualna Polska, od ubiegłego roku Socha zajmowała się też kampaniami społecznymi w Fundacji Mama i Tata. Jest prezesem Stowarzyszenia Ruch 4 Marca, które sprzeciwia się wprowadzeniu karty LGBT+ w Warszawie.

Pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej będzie realizować swoje obowiązki w randze sekretarza lub podsekretarza stanu. Głównym zadaniem będzie przygotowanie projektu Strategii Demograficznej, której celem ma być "zwiększenie dzietności i promocja tradycyjnej rodziny".

Pełnomocnik będzie też opiniować dokumenty rządowe i akty prawne w zakresie polityki demograficznej, zlecanie ekspertyz i "inicjowanie i opiniowanie działań mających na celu promocję dobrych praktyk sprzyjających rozwojowi rodziny, w szczególności związanych z godzeniem rodzicielstwa i pracy zawodowej" - cytuje wp.pl. 

Socha, która ma zostać powołana na to stanowisko do końca tygodnia, będzie raportować swoje działania premierowi Morawieckiemu, ale podlegać będzie Ministerstwu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Źródło: Wirtualna Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA