fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Piotr Gliński: Przydałaby się wymiana elit w kulturze

Wicepremier Piotr Gliński
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
- Wciąż budujemy demokrację, nie wszystkie instytucje jeszcze funkcjonują tak, jak powinny - uważa wicepremier Piotr Gliński.

Wczoraj lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził, że zgadza się ze stwierdzeniem, iż Polska jest dziś państwem autorytarnym.

Na słowa szefa ludowców odpowiedział w Polsat News wicepremier Piotr Gliński. - Polska jest wolnym krajem. Pluralistycznym, demokratycznym. W Polsce się odbywają wybory. W Polsce mamy zróżnicowanie mediów, czego nie było jeszcze cztery lata temu - powiedział minister kultury.

- Wciąż budujemy demokrację, nie wszystkie instytucje jeszcze funkcjonują tak, jak powinny. To jest czysta walka o władzę, walka o to, że ktoś utracił wpływy, monopol, wpływ na sprawy polskie - dodał.

Gliński nawiązał również do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że trzeba zbudować w Polsce nowe elity ekonomiczne. Zapytany, czy taka zmiana powinna nastąpić również wśród elity w świecie kultury, odpowiedział, że taka zmiana by się przydała.

- Grupy, które trzymały władzę, które realizowały swoje interesy i dominowały przez wiele lat w jakimś obszarze, to powoduje, że tworzy się oligarchia, skorupa, która uniemożliwia zmiany, mobilność, ta elita powinna się zmieniać -  stwierdził.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA