fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Klub Jagielloński ocenił rząd. Trójka dla PiS

Fotorzepa, Robert Gardziński
Klub Jagielloński przygotował raport oceniający cztery lata rządów PiS. W zestawieniu nie ma żadnej piątki, jest za to pięć dwój - informuje Onet.pl

Ranking Polityk Rządu 2015-2019 został przygotowany przez ponad dwudziestu autorów. Każdy przygotowywał podsumowanie jednej ze stref, a podsumowaniem zajęli się Paweł Musiałek, Tomasz Ociepka i dr Marcin Kędzierski.

W ramach raportu przyznawano oceny od 2 do 5. Średnia dla rządu wyszła 3,07. Dodatkowe plusy i minusy obniżały lub podwyższały ocenę o 0,25.

W ramach rankingu oceniono: politykę innowacyjną oraz sportową, gospodarkę, cyfryzację, politykę społeczną oraz zagraniczną, edukację, szkolnictwo wyższe i wymiar sprawiedliwości, obronę i transport.

Dodatkowo wskazano trzy pozytywne i trzy negatywne cechy rządów. Wśród pozytywów wymieniono wiarygodność, determinację i suwerenność intelektualną. Negatywami są antyinstytucjonalizm, lekceważenie procedur oraz niską kulturę dialogu.

Najwyższą ocenę - 4+ rząd dostał za innowacyjność. Podobnie oceniono sport. Zdaniem autorów raportu na 4 zasłużyła gospodarka. Na czwórkę z minusem oceniono politykę zagraniczną, a na trójkę z plusem politykę europejską oraz politykę planowania przestrzennego

Polityka bezpieczeństwa wewnętrznego otrzymała 3, a energetyka i klimat 3-. Na dwójkę z plusem oceniono budownictwo i politykę mieszkaniową. Taką samą ocenę otrzymała polityka obronna i transportowa.

Pozostałe sektory otrzymały dwójki: wymiar sprawiedliwości, polityka edukacyjna i polityka szkolnictwa wyższego.

Więcej: Onet.pl

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA