fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Konstanty Radziwiłł przyjechał do Centrum Zdrowia Dziecka

PAP, Leszek Szymański
Wbrew porannym zapowiedziom minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przyjechał jednak do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie ósmy dzień strajkują pielęgniarki. Obecnie składa relację z wizyty premier Beacie Szydło.

Wraz z szefem resortu zdrowia do CZD przybyli wiceministrowie  Jarosław Pinkas i Marek Tombarkiewicz.

Przed spotkaniem z pielęgniarkami i dyrekcją Radziwiłł nie rozmawiał z dziennikarzami. Dopiero po rozmowach ze stronami konfliktu oświadczył, że ma nadzieję na zawieszenie strajku jeszcze dziś. 

Od godziny 14 trwa spotkanie ministra z premier Beatą Szydło, na którym szef resortu zdrowia relacjonuje sytuację w centrum.

Po spotkaniu w CZD minister zapewnił, że rozmowa  z pielęgniarkami "ociepliła wzajemne relacje" oraz że liczy na powrót stron do rozmów. Jak dodał, ministerstwo chce wspierać wypracowanie porozumienia, ale poprosił też pielęgniarki, by zmieniły one formę protestu.

Radziwiłł obiecał, że resort zapewni mediatorów, a jeśli będzie taka potrzeba - przedstawiciel ministerstwa będzie towarzyszył mediacjom.

Minister Radziwiłł twierdził dziś w programie "Jeden na jeden", że nie jest stroną w konflikcie między pielęgniarkami a dyrekcją Centrum Zdrowia Dziecka oraz zapowiadał, że "dziś się do pielęgniarek nie wybiera". Zauważył też, że jak na polskie standardy pielęgniarki z Centrum zarabiają nieźle, ale i tak w strajku chodzi "po prostu o kasę".

Dziś po południu Radziwiłł ma przedstawić sytuację w Centrum Zdrowia Dziecka sejmowej komisji zdrowia. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA