fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Putin dziękuje USA za pomoc w powstrzymaniu ataku terrorystycznego w Rosji

AFP
Prezydent Rosji Władimir Putin pochwalił FBI za podzielenie się informacjami, które pomogły udaremnić atak terrorystyczny w Sankt Petersburgu w czasie świąt noworocznych.

Przemawiając na spotkaniu z wysokimi urzędnikami Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), agencji będącej następcą KGB, prezydent Władimir Putin powiedział, że "Rosja jest wdzięczna partnerom za ich wsparcie i profesjonalną solidarność w walce ze wspólnym zagrożeniem". Zapowiedział, że Moskwa odpowie na tę pomoc.

W grudniu FSB ogłosiło zatrzymanie dwóch mężczyzn, którzy przyznali się do planowania zamachów terrorystycznych w Petersburgu.

Prezydent Putin w rozmowie telefonicznej dziękował Donaldowi Trumpowi za przekazane informacje.

W grudniu 2017 r. Putin również podziękował amerykańskiemu prezydentowi za informację CIA, która pomogła udaremnić serię zamachów bombowych w Petersburgu.

Kreml informował wówczas, że doniesienia CIA doprowadziły FSB do zatrzymania grupy osób, które planowały ataki na popularne miejsca.

Relacje między Moskwą a Waszyngtonem osłabiły się po zaanektowaniu Krymu w 2014 roku, jednak oba państwa zobowiązały się do kontynuowania współpracy antyterrorystycznej.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA