fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Francja: Zakończono obławę na ciężko uzbrojonego byłego żołnierza

AFP
Francuskie służby aresztowały byłego żołnierza, który ukrywał się od niedzieli. Ciężko uzbrojony mężczyzna został poważnie ranny po wymianie ognia z siłami bezpieczeństwa.

Policja z psami tropiącymi od niedzieli przeczesywała lasy w regionie Dordogne w poszukiwaniu podejrzanego po tym, jak otworzył ogień do funkcjonariuszy odpowiadających na incydent związany z przemocą domową.

- Mężczyzna został postrzelony przez funkcjonariusza sił bezpieczeństwa - poinformował na konferencji prasowej prefekt Dordogne Federic Perissat.

Władze przekazały, że podejrzany był ciężko uzbrojonym byłym żołnierzem, który ich zdaniem miał przy sobie karabin myśliwski dalekiego zasięgu.

1800 mieszkańców wsi Le Lardin-Saint-Lazare w Dordogne zostało wezwanych do pozostania w domach, a szkoły zostały zamknięte. Nad wioską krążyły policyjne śmigłowce.

Policja ogłosiła, że mężczyzna udał się do domu swojej byłej partnerki około północy z soboty na niedzielę i groził jej nowemu partnerowi. Następnie otworzył ogień do funkcjonariuszy, którzy zostali wezwani na miejsce.

Andre Petillot, dowódca regionalnych sił policji, powiedział, że podejrzany był przyzwyczajony do działania na własną rękę i mógł pozostać w ukryciu przez kilka dni.

Elitarne siły, wraz z ponad 300 żandarmami, psami tropiącymi, a także siedmioma śmigłowcami i 11 pojazdami opancerzonymi, prowadziły poszukiwania od soboty.

Policja prosiła o pomoc świadków i opublikowała zdjęcie podejrzanego: brodatego mężczyzny o atletycznej budowie ciała o nazwisku Terry Dupin, urodzonego w 1992 roku w Rosny-Sous-Bois pod Paryżem.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA