fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Boston: Policja strzeliła do bezbronnego 31 razy w ciągu 3 sekund

AdobeStock
Sześciu policjantów z Bostonu zostało oskarżonych o zabójstwo 41-letniego Justona Roota. Funkcjonariusze strzelili do mężczyzny 31 razy w ciągu 3 sekund, podczas gdy leżał ranny na ziemi.

Jak informuje NBC Boston, do strzelaniny pomiędzy policją a Justonem Rootem doszło w lutym. Na komisariat wpłynęło zgłoszenie o uzbrojonym człowieku w okolicach szpitala Brigham and Women’s Hospital.

Gdy jeden z funkcjonariuszy zobaczył mężczyznę, który miał sięgnąć po broń, także wyjął pistolet. Jak się później okazało, była to zabawka do paintballa. Policjant oddał strzały i zranił mężczyznę, po czym potknął się i upadając strzelił z zabawkowego pistoletu. Następnie Root zdołał wsiąść do samochodu, ale po kilku minutach rozbił się, wysiadł i upadł na ziemię. Gdy próbowała opatrzyć go ratowniczka medyczna, funkcjonariusze kazali jej się odsunąć.

Mimo że policjanci nie widzieli broni w rękach 41-latka, a on leżał na ziemi bezbronny, oddali do niego 31 strzałów w ciągu trzech sekund. 

Rodzina 41-latka oskarża funkcjonariuszy o użycie nadmiernej siły, napaść i pobicie, spowodowanie śmierci oraz nieprzestrzeganie standardów i zasad. - Został zabity bez powodu - podkreślił ojciec zabitego.

W pozwie umieszczono także nagranie wideo, z którego wynika, że funkcjonariusze nie próbowali udzielić mężczyźnie pomocy medycznej po strzelaninie. Mieli też nawzajem sobie gratulować mówiąc między innymi; ”Tak, zabiłem tego sku...na" i "opróżniłem na niego swój magazynek".  

  

 

Źródło: NBC Boston
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA