fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

USA: Atak nożownika na świętujących Chanukę w domu rabina

stock.adobe.com
Co najmniej pięć osób przebywających w domu rabina w miejscowości Monsey w stanie Nowy Jork zostało rannych w ataku nożownika. Domniemany sprawca został zatrzymany.

Do ataku doszło w sobotę wieczorem tuż przed godz. 22 czasu lokalnego.

Jak podał lokalny oddział organizacji Orthodox Jewish Public Affairs Council (OJPAC), nożownik wtargnął do domu rabina w leżącym o ok. godzinę drogi od Nowego Jorku Monsey i zaatakował przebywające tam osoby, zebrane z okazji obchodów Chanuki. Według części doniesień, napastnik był uzbrojony w maczetę.

W momencie ataku w domu rabina przebywało kilkadziesiąt osób - poinformował Yossi Gestetner z OJPAC. Co najmniej pięć osób zostało rannych. Dwie ofiary znajdują się w stanie krytycznym.

Sprawca zbiegł. Został zatrzymany po tym, jak policja namierzyła pojazd, którym się poruszał. Motywy napastnika nie są znane.

Prezydent Izraela Reuven Rivlin napisał na Twitterze, że jest zszokowany i oburzony atakiem i że modli się za rannych. "Antysemityzm nie jest tylko żydowskim problemem, z pewnością nie jest problemem wyłącznie Izraela. Musimy wspólnie działać, by przeciwstawić się temu rosnącemu złu, które jest prawdziwym światowym zagrożeniem" - stwierdził.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA