fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Antysemityzm motywem strzelaniny w Jersey City?

AFP
Jak poinformowały lokalne władze, antysemityzm i wrogość wobec policji mogły być powodem strzelaniny, do której doszło w mieście Jersey City w Stanach Zjednoczonych. Napastnicy celowo wybrali sklep koszerny.

Jak pisze Polskie Radio, Steven Fullop, burmistrz Jersey City, poinformował, że sprawcy strzelaniny, do której doszło wczoraj w mieście, celowo wybrali sklep koszerny. - Uważamy, że był to celowy atak na żydowski koszerny sklep - stwierdził. Jak dodał, na nagraniach wideo z kamer ulicznych widać, że napastnicy podjechali pod sklep, zatrzymali się naprzeciwko drzwi, wyszli z pojazdu i zaczęli strzelać.

Obaj sprawcy zostali zastrzeleni przez policję. W wyniku ataku zginęło troje cywilów oraz jeden funkcjonariusz policji.

James Shea, szef wydziału bezpieczeństwa publicznego, powiedział, że nie ustalono definitywnie czy antysemityzm był motywem sprawcy, ale zaznaczył, że sprawcy mieli możliwości, aby zaatakować osoby, który znajdowały się w pobliżu, a mimo to zaczęli strzelać do klientów sklepu koszernego.

Jak informuje „New York Times”, napastnicy wcześniej publikowali w mediach społecznościowych antysemickie posty i wyrażali wrogość wobec policji. W pojeździe, którym poruszali się sprawcy ataku znaleziono także manifest, ale nie wyłania się z niego jednoznaczny motyw.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA