fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Nowa Zelandia: 27-latek winny uduszenia 21-latki w czasie seksu

Lucie Blackman Trust
27-letni mężczyzna został uznany winnym zamordowania brytyjskiej turystki, Grace Milane przez przysięgłych w czasie procesu toczącego się przed sądem w Auckland. Mężczyźnie grozi co najmniej 10 lat więzienia, maksymalna kara jaką może usłyszeć to dożywocie.

Millane, 21-latka z Wickford w hrabstwie Essex, została uduszona w mieszkaniu mężczyzny, którego poznała na portalu randkowym Tinder i z którym przed śmiercią spędziła kilka godzin w Auckland 1 grudnia 2018 roku.

Po wypiciu kilku drinków na mieście para udała się do mieszkania mężczyzny, gdzie Millane zginęła dzień przed swoimi 22 urodzinami.

Teraz sąd uznał, że 27-latek jest winny jej śmierci. Mężczyzna miał po zabiciu Brytyjki szukać w internecie informacji na temat tego, jak najlepiej ukryć ciało - wynika z dowodów zebranych w sprawie.

Ława przysięgłych składająca się z siedmiu kobiet i pięciu mężczyzn jednogłośnie uznała winę oskarżonego po pięciogodzinnej naradzie.

Prokuratura podała, że mężczyzna wepchnął ciało Millane do walizki, a potem ukrył je w ziemi w pobliżu Auckland.

Zabójca został określony przez śledczych mianem "socjopaty".

- Grace była naszym słońcem, będzie jej nam zawsze brakować. Nie zasłużyła na tak barbarzyńską śmierć - mówił po wyroku ojciec dziewczyny.

Millane miała zostać uduszona w trakcie seksu. Już po jej śmierci zabójca miał wykonać zdjęcia jej ciała, po czym oglądał w internecie pornografię.

Zabójca usłyszy wyrok 21 lutego.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA