fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

USA: Wzrosła liczba ofiar strzelaniny w Odessie

AFP
Departament Policji w Odessie w stanie Texas na konferencji prasowej poinformował, że liczba ofiar strzelaniny, do której doszło w nocy polskiego czasu, wzrosła do siedmiu. Zabity został także napastnik.

Strzelanina rozpoczęła się po godz. 15.00 lokalnego czasu. Wówczas funkcjonariusz Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego próbował zatrzymać do rutynowej kontroli kierowcą kierującego autem na autostradzie międzystanowej I-20 między Midland a pobliską Odessą. Wówczas kierowca wyciągnął karabin i zaczął strzelać przez tylną szybę samochodu, uciekając z miejsca zdarzenia.

Uzbrojony kierowca krążył później ulicami Odessy, korzystając ze skradzionego wozu pocztowego i strzelając do przypadkowych osób. W końcu zatrzymał się przed lokalnym multipleksem Cinergy Movie Theatre, gdzie po wymianie ognia z policjantami został zabity.

Po zneutralizowaniu strzelca, władze informowały, że mężczyzna zdążył zamordować pięć osób i ranić ponad 20, w tym trzech policjantów.

W niedzielę w południe informacje te zostały zaktualizowane w czasie konferencji prasowej Departamentu Policji. Ostatecznie poinformowano, że w strzelaninie rannych zostało 19 osób, a siedem osób zginęło, nie licząc napastnika.

Jedna z osób rannych jest w stanie krytycznym, trzy kolejne - w stanie ciężkim. Pozostałe mają obrażenia niezagrażające życiu i zdrowiu.

Na budynkach publicznych w Teksasie w niedzielę opuszczono flagi do połowy w geście żałoby.

Źródło: rp.pl/ CBS7
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA