fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Dwaj bracia chcieli zabić trzeciego. Za to, że jest gejem

Stock Adobe
Dwóch braci z arabskiego miasta Tamra zostało oskarżonych o próbę zabójstwa ich 16-letniego brata. Zadali mu kilkanaście ran.

Tamra to miasto w Zachodniej Galilei, w 99 procentach zamieszkane przez Arabów.

Dwaj starsi bracia, 23- i 28-latek wiosną tego roku zorientowali się, że ich najmłodszy 16-letni brak jest w związku z mężczyzną.

Chłopak został przez nich pobity. Od najstarszego brata usłyszał, że jeśli nie zmieni swojej orientacji, ten go zabije "bez problemu, tak jak zabił innych ludzi". Rodzina wysłała nastolatka do psychologa w celu "nawrócenia" na heteroseksualizm, następnie uwięziła w domu, ale udało mu się uciec do hostelu LGBT Beit Dror w centrum tel Awiwu.

W dniu ataku chłopak po wyjściu ze schroniska zauważył starszych braci. Jeden z nich potrącił go samochodem, nie powodując poważniejszych obrażeń. Drugi z braci wysiadł z auta i zadał nastolatkowi kilkanaście ciosów nożem.

Szesnastolatek trafił do szpitala w stanie krytycznym, z trzema zagrażającymi życiu ranami gardła, klatki piersiowej i żołądka.

Po wielogodzinnej operacji chłopakowi usunięto część płuca i ustabilizowano jego stan jako umiarkowanie ciężki.

Dwaj starsi bracia i pomagający im kolega,  zostali dziś oskarżeni o próbę zabójstwa.

W lutym tego roku izraelska organizacja praw LGBT Aguda opublikowała raport, z którego wynika, że w latach 2017-2018 zanotowano 54-procentowy wzrost zgłoszonych incydentów homofobicznych.

Źródło: Times of Israel
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA