fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Hongkong: Strzał ostrzegawczy. Użyto ostrej amunicji

AFP
Funkcjonariusze policji z Hongkongu byli zmuszeni do użycia armatek wodnych i oddania strzału ostrzegawczego, aby odeprzeć "wyjątkowo agresywnych" demonstrantów.

Niedzielne starcia były jednymi z największych w ciągu ostatnich dwunastu tygodni. Policja poinformowała, że w nocy grupa funkcjonariuszy została zaatakowana przez demonstrantów. Protestujący mieli rzucać m.in. kamieniami.

Jeden z policjantów upadł na ziemię, a towarzyszący mu funkcjonariusze wyciągnęli broń. Padły strzały ostrzegawcze. Był to pierwszy ostry nabój wystrzelony przez policjanta podczas trwającego kryzysu.

Podczas starć rannych zostało piętnastu funkcjonariuszy. Aresztowano kilkudziesięciu demonstrantów, w tym dwunastolatka. Oskarżono ich bezprawne zgromadzenie, posiadanie broni i atak na policjantów.

Służby zaapelowały do mieszkańców Hongkongu, by odcięli się od osób, które dopuszczają się agresji. Zapowiedziano również "bezwzględne działanie" w celu postawienia sprawców przed sądem.

Użycie ostrej amunicji zostało skrytykowane przez internautów, którzy wspominali słowa rzecznika policji. Chwalił on funkcjonariuszy za "odważne i powściągliwe" działanie.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA