fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Teksas: Czarnoskóry podejrzany prowadzony na linie. Policja przeprasza

Twitter
Policja w Teksasie przeprasza za zachowanie funkcjonariuszy policji konnej, którzy - co widać na zdjęciu, które wywołało oburzenie w internecie - prowadzili czarnoskórego mężczyznę, skutego kajdankami, na linie - informuje BBC.

Komendant policji w Galveston przyznał, że choć taka technika prowadzenia podejrzanego jest akceptowalna w niektórych przypadkach, to jednak w tej sytuacji funkcjonariusze wykazali się "złą oceną sytuacji".

Komendant zapewnił też, że funkcjonariusze nie mieli "złych intencji". Dodał, że nakazał swoim podwładnym, aby "powstrzymali się od stosowania takiego sposobu eskortowania podejrzanych.

Wielu internautów oburzonych zdjęciem wskazywało, że nawiązuje ono do praktyk stosowanych w czasie, gdy w Stanach Zjednoczonych legalne było niewolnictwo.

Według oświadczenia departamentu policji z Galveston dwóch funkcjonariuszy na koniach zatrzymało Donalda Neely'ego pod zarzutem bezprawnego wtargnięcia na teren prywatny.

Policja podkreśla jednocześnie, że Neely nie został związany liną, ale lina była przymocowana do kajdanków, którymi był skuty.

"Rozumiemy negatywny odbiór naszego działania i uważamy, że najbardziej właściwe będzie powstrzymanie się od stosowania tej techniki" - czytamy w oświadczeniu policji.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA