fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Kanada: Siły powietrzne dołączają do poszukiwań nastolatków

AFP
Królewskie Kanadyjskie Siły Lotnicze przyłączyły się do poszukiwań dwóch zbiegłych nastolatków, którzy podejrzani są o potrójne morderstwo.

Kanadyjskie służby od ponad tygodnia poszukują 19-letniego Kama McLeoda oraz 18-letniego Bryera Schmegelsky'ego. Władze twierdzą, że nastolatkowie są odpowiedzialni za zabójstwa 23-letniego Australijczyka Lucasa Fowlera i jego 24-letniej amerykańskiej dziewczyny Chynny Deese. Z ich rąk miał również zginąć 64-letni Kanadyjczyk Leonard Dyck.

Od wtorku w pobliżu wioski Gillam, niedaleko Zatoki Hudsona trwają intensywne poszukiwania z wykorzystaniem dronów i psów tropiących. Operację utrudnia gęsty las, który obejmuje praktycznie cały obszar poszukiwań.

Policja poprosiła o pomoc wojsko. Na miejsce został wysłany samolot C-130 Herkules. 

Policja nie wyklucza, że podejrzani zmienili swój wygląd oraz opuścili rejon poszukiwań korzystając z pomocy nieświadomego mieszkańca regionu.

Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że pobliskie lasy są bardzo nieprzyjazne. Osoby bez odpowiedniego przygotowania mogą w nich nie przetrwać.

Nastolatkowie początkowo byli uważani za zaginionych. Ich spalony samochód znaleziono 19 lipca. Później policja odkryła ciało ich ofiary oraz spalony pojazd, który prawdopodobnie był przez nich używany.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA