fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Los Angeles: Ogromny magazyn broni w ekskluzywnej dzielnicy

AFP PHOTO / LOS ANGELES POLICE DEPARTMENT
Ponad tysiąc pistoletów i karabinów zostało skonfiskowanych podczas nalotu na posiadłość w ekskluzywnej dzielnicy w Los Angeles.

Nalot na posiadłość nastąpił po anonimowej wskazówce o nielegalnej sprzedaży broni, prowadzonej w podejrzanej posiadłości - poinformowała agencja Bureau of Alcohol, Tobacco and Firearms (ATF).

Dom, który ukryty był przed ciekawskimi za wysokimi żywopłotami, znajduje się w ekskluzywnej dzielnicy Holmby Hills w Los Angeles, w pobliżu słynnej rezydencji Playboya i niecały kilometr od domu Jaya-Z i Beyonce.

Według "Los Angeles Times" dom należy do Cynthii Beck, która ma troje dzieci z Gordonem Gettym, synem potentata naftowego J. Paula Getty'ego.

Na materiałach wideo, opublikowanych przez lokalne stacje telewizyjne, można zobaczyć funkcjonariuszy policji Los Angeles (LAPD) i agentów ATF kontrolujących ogromne stosy pistoletów i karabinów na szarych plandekach przed domem.

Policja podała, że 57-letni mężczyzna, zidentyfikowany jako Girard Damien Saenz, został aresztowany w związku ze sprawą. Zarzuca mu się szereg przestępstw związanych z bronią, w tym nielegalną dystrybucję, transport i sprzedaż broni szturmowej. Saenz został zwolniony w czwartek rano za kaucją w wysokości 50 tys. dolarów.

- To jest po prostu nie do pomyślenia, że ktoś może mieć tak wiele broni w rezydencji takiej jak ta, w takim sąsiedztwie - powiedział dziennikarzom porucznik policji Los Angeles Chris Ramirez. - Nigdy, przez 31 lat mojej kariery, nie widziałem takiej ilości broni - dodał.

Władze oświadczyły, że w operacji konfiskaty uczestniczyło 30 funkcjonariuszy organów ścigania. Zajęło im to 15 godzin.

Źródło: rp.pl/ AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA