fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Kolumbia: Kokaina w strojach piłkarskich

AFP
Na lotnisku w Bogocie celnicy odkryli przemyt kokainy w sportowych strojach.

Jak informuje portal mirror.co.uk, policja na lotnisku Bogotá-El Dorado przejęła 70 kg kokainy ukrytej w koszulkach piłkarskich.

Przesyłka nadana była do małego holenderskiego miasteczka.

- Na początku funkcjonariusze nie znaleźli nic, co by sugerowało, że paczka zawiera jakiekolwiek nielegalne substancje - powiedział rzecznik lotniska. - Po teście narkotykowym na jednej koszuli znaleziono ślady narkotyków. Dalsze testy wskazały, że wszystkie ubrania zostały zaimpregnowane chlorowodorkiem kokainy - dodał.

W nowej technice stosowanej przez przemytników w celu uniknięcia wykrycia narkotyków, płynną kokainę wlewa się w tkaninę ubrania. Proces ten zwiększa wagę ubrania o około 15 proc.. Odwraca się go w laboratorium, aby wydobyć substancję bez utraty ani jednego grama.

Coronel Wilson Liza Ramirez, szef grupy antynarkotykowej na lotnisku El Dorado, powiedział, że ??przemytnicy narkotyków wykorzystują gorączkę piłkarską Pucharu Świata. - Handlarze narkotyków nie przestają próbować przemytu za pomocą ciekawych metod odwracania uwagi władz - zaznaczył.

Kolumbia, po przegraniu pierwszego meczu mundialu z Japonią 1:2, następne spotkanie grupy H rozegra w Kazaniu z Polską w niedzielę.

Źródło: mirror.co.uk
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA