fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

USA: Kolejne eksplozje bomb wysłanych paczkami. Dwie ofiary

adobestock
W jednym z domów w mieście Austin, stolicy stanu Teksas, doszło do wybuchu bomby dostarczonej paczką. Kilka godzin później, w innej części miasta, doszło do kolejnej eksplozji. Policja jest zdania, że eksplozje z dzisiaj i z 2 marca są ze sobą związane, ale motyw jest nieznany.

Policja apeluje o telefoniczne zgłaszanie podejrzanych paczek. W poniedziałek doszło do eksplozji przesyłki w Austin. W wybuchu, do którego doszło przy próbie otwarcia przesyłki, zginął nastolatek, a poważnie ranna została jedna kobieta.

Kilka godzin później amerykańskie media poinformowały o kolejnej eksplozji. W wybuchu poważnie ranna została starsza kobieta.

Nieco ponad tydzień temu, 2 marca, doszło do podobnej eksplozji, ok. 13,5 km od dzisiejszego wybuchu. Bomba zabiła wówczas jedną osobę - 39-letniego mężczyznę.

Incydent miał miejsce ok. 6:44 w poniedziałkowy poranek. Służby ratunkowe zostały wezwane do jednego z mieszkań w północno-wschodniej części miasta.

Po przybyciu na miejsce ratownicy znaleźli nastoletniego chłopca. Został on uznany za zmarłego na miejscu zdarzenia. 40-letnia kobieta została poważnie ranna, w stanie zagrożenia życia trafiła do szpitala. Miejsce zdarzenia zostało odgrodzone przez służby - teren sprawdzany jest m.in. przez agentów FBI.

Motyw nadawcy wybuchowych przesyłek nie jest znany. Policja twierdzi, że oba mieszkania, do których zostały wysłane paczki, były wynajmowane przez Afroamerykanów i nie jest wykluczone, że są to przestępstwa w nienawiści. Jednak rozważane są również inne możliwości.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA