fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Szwajcaria: Dwa lata więzienia dla neonazisty. Opluł Żyda

123RF
30-letni wokalista neonazistowskiego zespołu rockowego Amok, Kevin G., został skazany na dwa lata więzienia za dyskryminację rasową, po tym jak w 2015 roku opluł ortodoksyjnego Żyda w jednej z dzielnic Zurychu.

Do napaści na ortodoksyjnego Żyda miało dojść w czasie wieczoru kawalerskiego, 4 lipca 2015 roku.

Kevin G., z zawodu rzeźnik, miał nazwać ortodoksyjnego Żyda "p...ym Żydem", mówić mu, że "wszyscy Żydzi zostaną zagazowani i wysłani do Auschwitz", a także opluć go - informuje szwajcarski dziennik "Tages Anzeiger".

Łącznie Kevin G. spędzi w więzieniu 36 miesięcy, ponieważ w momencie napaści w 2015 roku znajdował się w okresie próbnym po warunkowym umorzeniu kary 12 miesięcy więzienia, na jaką został skazany w 2013 roku. Na poczet kary zaliczono mu jednak 12 miesięcy spędzone w areszcie w oczekiwaniu na wyrok.

Ponadto Kevin G. ma zapłacić tysiąc franków szwajcarskich grzywny i 3 tysiące franków szwajcarskich odszkodowania za szkody moralne napadniętemu mężczyźnie.

Obrońca Kevina G. próbował przekonać sąd, że jego klient jest niewinny, a ofiara pomyliła go z innym uczestnikiem wieczoru kawalerskiego - ponieważ Kevin G. bawił się w grupie ok. 20 podobnie ubranych, podobnie wyglądających i wytatuowanych mężczyzn.

Sędzia jednak nie dał wiary tym wyjaśnieniom podkreślając, że napastnika zidentyfikowali również inni świadkowie zajścia.

Kevin G. nie wyraził skruchy w trakcie śledztwa - odnotowuje serwis thelocal.ch.

Źródło: thelocal.ch
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA