fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Arkadiusz Ł. ps. Hoss nie stawia się na policji

PAP/CBŚP
Arkadiusz Ł. ps. Hoss, pomysłodawca oszustw na wnuczka, niedawno schwytany na podstawie listu gończego i wypuszczony za kaucją, nie stawia się na komisariacie.

Arkadiusz Ł. jest podejrzewany o zorganizowanie gangu, działającego w kilku krajach w Europie, który wyłudzał pieniądze od starszych osób tzw. metodą na wnuczka. Tylko w Polsce wyłudzono w ten sposób 1,4 mln zł.

Arkadiusz Ł. był poszukiwany listem gończym, m.in. w Niemczech, Szwajcarii oraz Austrii. Półtora roku ukrywałl się przed wymiarem sprawiedliwości, a ciążą na nim zarzuty o wyłudzenie ogółem ponad 3 mln zł.

Ujęto g w zasadzce na warszawskiej Woli, w nocy 6 lutego. Już po kilku godzinach został zwolniony przez sąd. Miał zapłacić kaucję w wys. 300 tys. złotych oraz 5 razy w tygodniu stawać się na komisariacie policji.

Nie określono jednak, na którym, bo Arkadiusz Ł. nie ma miejsca stałego zameldowania w Polsce, natomiast jest właścicielem kilku nieruchomości na terenie całej Polski.

Hoss" zameldował się na komisariacie tylko raz, w Poznaniu. Był to jedyny przypadek, gdy Arkadiusz Ł. zastosował się do zasądzonego dozoru.

Policjanci czekają teraz na dyspozycje sędziów. Sąd może nałożyć na policję obowiązek ustalenia pobytu Arkadiusza Ł., może też zamienić dozór policyjny na tymczasowy areszt, a tym samym zobowiązać policję do doprowadzenia Hossa do aresztu.

Adwokat Arkadiusza Ł. tłumaczy, że niedotrzymywanie przez jego klienta obowiązku stawiania się na policji jest spowodowane poważnymi kłopotami zdrowotnymi. Nie dostarczył jednak żadnych dokumentów, które potwierdzałyby to tłumaczenie.

Decyzja co do dalszych losów "Hossa" zapadnie zapewne 16 lutego, gdy sąd będzie rozpatryważ zażalenie prokuratury na odmowę tymczasowego aresztowania Arkadiusza Ł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA