fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Po debacie Amerykanie sprawdzają jak przenieść się do Kanady

AFP
Fraza "Jak przenieść się do Kanady" zaczęła być wyszukiwana przez internautów w USA już kilka minut po rozpoczęciu debaty prezydenckiej między Joe Bidenem a Donaldem Trumpem w Cleveland. Po zakończeniu debaty osiągnęła szczyt popularności - pisze amerykański "Newsweek".

W zgodnej opinii komentatorów debata w Cleveland była jedną z najbrutalniejszych i najbardziej chaotycznych debat prezydenckich. Obaj jej uczestnicy przerywali swoje wypowiedzi, oskarżali się o kłamstwa i nieudolność, a Biden, w pewnym momencie, zwrócił się do Trumpa słowami: "Czy możesz się zamknąć?".

Jak pisze "Newsweek" wyszukiwania frazy "jak przenieść się do Kanady" rozpoczęły się ok. 21:20 czasu wschodniego (3:20 w Polsce), tuż po rozpoczęciu debaty - jak wynika z analizy danych udostępnianych przez Google w ramach narzędzia Google Trends.

Wyszukiwania frazy "jak przenieść się do Kanady" stały się jeszcze częstsze, gdy Biden i Trump zaczęli dyskutować o pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Najwięcej Amerykanów szukało informacji o tym jak przenieść się do Kanady o 22:48 czasu wschodniego (4:48 w Polsce), tuż po zakończeniu debaty (trwała do 22:30 czasu wschodniego).

Z danych Google wynika, że właśnie wtedy fraza "jak przenieść się do Kanady" osiągnęła szczyt popularności.

Amerykańskie media już w czasie kampanii prezydenckiej z 2016 roku i po wygraniu wyborów przez Donalda Trumpa informowały o rosnącej liczbie wyszukań informacji o tym w jaki sposób można przenieść się do sąsiadującej z USA Kanady.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA