fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Ziobro polecił prokuratorom objęcie nadzorem postępowań ws. protestów w kościołach

Protest przeciwników decyzji TK ws. aborcji pod kościołem w Warszawie
AFP
Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro polecił podległym prokuratorom objęcie nadzorem postępowań dotyczących protestów w kościołach.

"W związku z bezprecedensową eskalacją zachowań przestępczych wymierzonych w osoby wierzące, włącznie z zastraszaniem, niszczeniem i bezczeszczeniem miejsc kultu religijnego, poleciłem podległym prokuratorom objęcie nadzorem prowadzonych w tych sprawach postępowań" - napisał Zbigniew Ziobro na Twitterze.

Jak dodał, "każdy ma konstytucyjne prawo do publicznego wyrażania poglądów i sprzeciwu wobec rozstrzygnięć sądów lub trybunałów, w tym Trybunału Konstytucyjnego. Jednak nie może to usprawiedliwiać łamania praw innych osób i popełniania przestępstw".

Po czwartkowym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej w całym kraju trwają protesty przeciwników ograniczania praw kobiet w tym względzie. W wielu miejscach protesty organizowane były przed kościołami i w kościołach w ramach akcji "Słowo na Niedzielę" zainicjowanej przez Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA