fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Były detektyw Krzysztof R. oskarżony o działalność bez licencji

materiały prasowe
Łódzka prokuratura oskarżyła Krzysztofa R. o prowadzenie działalności detektywistycznej bez wymaganej licencji. Byłemu detektywowi grozi kara do dwóch lat więzienia. Nie pierwszy raz stanie przed sądem za brak licencji.

Jak informuje Onet, akt oskarżenia skierowała do sądu Prokuratura Rejonowa Łódź Polesie. Chodzi o czyn z art. 46 ust. 2 ustawy o usługach detektywistycznych.

- Zarzut dotyczy prowadzenia działalności detektywistycznej bez licencji w jednej sprawie, którą objęte było postępowanie - powiedział Tomasz Szczepanek z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Chodziło o śledzenie i zatrzymanie 41-letniej oszustki podającej się za sędzię i wyłudzającej pieniądze. Doszło do tego na  jednym z łódzkich osiedli w kwietniu 2019 r. Zdaniem prokuratury wszystkie czynności w tej sprawie były nadzorowane i zlecone przez R. W ich opinii nie doszło do obywatelskiego zatrzymania, a kobieta była przez R. śledzona, czego bez wymaganej licencji robić nie wolno.

Słynny były detektyw i celebryta twierdzi, że jest niewinny i nie złamał przepisów. Tłumaczy, że w czasie akcji, która doprowadziła do zatrzymania kobiety, jechał za nią autem w towarzystwie osób posiadających licencje detektywistyczne. O prowadzonym pościgu miał też na bieżąco informować policję i - jak przekonuje - działał pro publico bono.

Rozprawa będzie toczyła się przed Sądem Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia.

Przypomnijmy, że w 2018 r. Krzysztof R. został prawomocnie skazany za prowadzenie działalności bez wpisu do rejestru firm detektywistycznych oraz „kierowania bezprawnym pozbawieniem wolności trzech osób”. Sąd Okręgowy w Warszawie wymierzył mu karę roku więzienia w zawieszeniu i 20 tys. zł grzywny.

Krzysztof R. stracił licencję detektywa kilka lat temu, ale nadal prowadzi biuro, które świadczy usługi detektywistyczne.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA