fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Zatrzymano mężczyznę, który celowo potrącił psa

Adobe Stock
Policjanci z Myślenic ustalili i zatrzymali sprawcę potrącenia psa w Biertowicach. Mężczyzna widząc idącego drogą czworonoga, najpierw zatrzymał się, a następnie z impetem ruszył i celowo wjechał w zwierzaka. Zdarzenie zarejestrowała kamera.

Oficer prasowy myślenickiej komendy natrafił w internecie na relację świadka potrącenia psa. Z przedstawionych informacji wynikało, że zachowanie sprawcy było umyślnie. Dzięki szybkiemu podjęciu działań przez policję ustalono świadków i zabezpieczono zapis z kamery, która nagrała brutalne zdarzenie. Na nagraniu widać, że początkowo sprawca zatrzymał się przed psem. Póżniej jednak wjechał w zwierzę z impetem. Kierowca nie zatrzymał się po potrąceniu psa. Zwierzę w szoku przeszło na drugą stronę jezdni. Pies został odnaleziony i wrócił do swoich właścicieli.

W środę 24 czerwca br. zatrzymano 24-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego. Mężczyznę oskarżono o znęcanie się nad zwierzętami o raz zastosowano wobec niego dozór.

Przypomnijmy, że od kwietnia zeszłego roku zaostrzono przepisy za za znęcanie się nad zwierzętami. Za przestępstwo grozi nawet kara trzech lat pozbawienia wolności i 100 tysięcy złotych grzywny. Ponadto, jeśli sąd uzna, że sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem, może wymierzyć karę do pięciu lat pozbawienia wolności.

Na stronie małopolskiej policji dostępne jest nagranie zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA