fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Prokuratura postawiła zarzuty Marcie Lempart

Fotorzepa / Paweł Rochowicz
Liderka Strajku Kobiet Marta Lempart usłyszała zarzuty m.in. znieważenia policjantów oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Zarzuty prokuratorskie dotyczą zdarzeń podczas manifestacji Strajku Kobiet 28 listopada 2020 r. w Warszawie. Według Prokuratury Okręgowej w Warszawie liderka Strajku miała wówczas dopuścić się przestępstwa znieważenia funkcjonariuszy policji poprzez wykonanie gestu splunięcia oraz kierowanie wobec nich słów wulgarnych, a także sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego.

Oprócz tego  26 października 2020 r. Marta Lempart miała popełnić występek publicznego pochwalania przestępstw na antenie radia ZET. Chodziło o rozmowę,  w której Lempart powiedziała, że trzeba niszczyć fasady kościołów i zakłócać nabożeństwa.

– Trzeba robić to, co się czuje, to, co się myśli, to, co jest skuteczne i to, na co zasłużyli – powiedziała na antenie Lempart.

Marta Lempart nie przyznała się do zarzucanych czynów i odmówiła składania wyjaśnień. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA