fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Porozumienie

Poseł Porozumienia: Nie testować szczepionki z Chin na Polakach

Michał Wypij
tv.rp.pl
- Nie powinniśmy testować szczepionki na obywatelach Polski - mówił poseł Porozumienia Michał Wypij, pytany w Polsat News o to, czy zaszczepiłby się chińską szczepionką na COVID-19.

Na początku tygodnia prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Chin, Xi Jinpingiem, na temat pozyskania przez Polskę chińskiej szczepionki na COVID-19 koncernu Sinopharm. Szczepionka ta nie została dopuszczona do użycia w UE, ale szczepienia z jej użyciem trwają na Węgrzech, które zatwierdziły ją do użycia poza mechanizmem unijnym.

Wypij, pytany o to czy zaszczepiłby się chińską szczepionką stwierdził, że "zaszczepiłby się szczepionką, która jest zweryfikowana w Europie".

- Jest to możliwość, którą należy zbadać - dodał.

Jednocześnie Wypij stwierdził, że "polskie społeczeństwo nie może być testerem" chińskiej szczepionki.

- Po to są instytucje, żeby weryfikować to, czy ta szczepionka jest bezpieczna. Nikt w rządzie nie odważy się, żeby testować skuteczność tej szczepionki na Polakach - ocenił Wypij.

- Bez testów ta szczepionka nie powinna być dopuszczona na polski rynek - podsumował poseł, choć dodał, że wobec tego, iż "instytucje unijne zawiodły", jeśli chodzi o dostawy odpowiedniej liczby szczepionek, należy "szukać innych rozwiązań".

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA