fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Zablokować petycję w sprawie doktoratu prezydenta

Prezydent RP Andrzej Duda
Fotorzepa/Roman Bosiacki
Prawicowy portal Solidarni2010.pl apeluje o blokadę petycji w sprawie odebrania stopnia doktora prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

Podpisy pod nią są od ponad tygodnia zbierane na portalu avaaz.org. Do dziś swoje poparcie złożyło tam ponad 20 tys. osób.

Portal Solidarni2010.pl apeluje o „blokadę wrednej petycji". I radzi jak to zrobić. Z każdego komputera można zrobić to tylko raz po podaniu powodu. Można wybrać np. „nielegalne".

- Przycisk do zablokowania jest w lewym dolnym rogu – tłumaczy portal i apeluje, żeby się nie pomylić i nie podpisać petycji, bo wtedy działanie będzie odwrotne od zamierzonego.

Autorzy petycji tłumaczyli swoją inicjatywę do Senatu UJ tym, by prezydent Andrzej Duda, który nieustająco łamanie postanowienia konstytucji RP, nie mógł swoim stopniem „legitymizować swoich bezprawnych poczynań".

Ta zbiórka podpisów jednak nic nie da. Nie można prezydentowi odebrać stopnia naukowego nadanego 11 lat temu. - Senat UJ nie jest władny, aby odbierać ani nadawać stopnie naukowe, więc petycja nie może być przez Senat procedowana – tłumaczył nam Adrian Ochalik, rzecznik UJ.

Kancelaria Prezydenta nie komentuje tej petycji. Jeden z jej urzędników mówi nieoficjalnie, że spodziewa się, że podobnych akcji może będzie sporo, które potem ochoczo będą opisywane przed media, ale są one niewiele znaczące.

Prezydent Andrzej Duda stopień doktora nauk prawnych uzyskał na UJ w styczniu 2005 roku, po obronie pracy doktorskiej „Interes prawny w polskim prawie administracyjnym".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA