Polityka

#RZECZoPOLITYCE Jacek Ozdoba: Chcemy odbić Warszawę z rąk PO

rp.pl
- W wyborach samorządowych zależy nam przede wszystkim na tym, żeby Warszawę odbić z rąk PO. Przygotowujemy kompleksowy zestaw. Przygotowujemy drużynę, która będzie zmieniała Warszawę - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Jacek Ozdoba, pełnomocnik partii Porozumienie.

Radny Warszawy powiedział, że w przyszłym roku spodziewa się, że Platforma Obywatelska straci władzę w stolicy. Podkreślił, że prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz przyznała, że w ratuszu miejskim działała zorganizowana grupa przestępcza. Warszawą i opinią publiczną wstrząsnęła informacja o aferze reprywatyzacyjnej, która była znana częściowo radnym, samorządowcom, i mieszkańcom.

Polityk zaznaczył, że ze względu na pewne układy związane z wymiarem sprawiedliwości i Prokuraturą nie udało się wyciągnąć odpowiednich konsekwencji. - Sądzę, że to będzie jeden z głównych punktów kampanii wyborczej, dlatego, że musimy pamiętać, że kandydat PO, Rafał Trzaskowski był szefem sztabu wyborczego pani prezydent, kiedy ubiegała się o urząd prezydenta miasta stołecznego. Afera reprywatyzacyjna jest o tyle punktem, który będzie istotny w kampanii wyborczej, ponieważ budzi emocje. Mamy tutaj przykłady wielokrotnie wyrzucania ludzi na ulice (...) mamy przykłady drastycznych sytuacji, kiedy warszawiacy byli wyrzucani z dnia na dzień, nikt się tym nie interesował, a beneficjentem częściowo, całego nieprawidłowego procederu w Warszawie była sama pani prezydent – podkreślił Ozdoba.

Ozdoba powiedział również, że pojawia się pytanie kto zostanie kandydatem na prezydenta stolicy, wystawionym z Zjednoczonej Prawicy. Podkreślił, że siła tkwi w jedności. Jego zdaniem Porozumienie dobrze działa w parlamencie. Struktura jest nowym ugrupowaniem politycznym, powstałym na zasadzie wcześniejszej partii Polski Razem. - W wyborach samorządowych zależy nam na tym, żeby Warszawę odbić z rąk PO, a przede wszystkim, żeby ją zmienić, ponieważ jest wiele obszarów na polu których należy stolicę usprawnić i poprawić – podkreślił.

Radny powiedział, że potrzebna jest wizja w zarządzaniu miastem stołecznym. Obecnie istnieje samowolka i brak ośrodka, który ukierunkuje Warszawę na odpowiednie tory. Kluczowe rozwiązania będą bardzo istotne w kampanii wyborczej. Ważne – zdaniem Ozdoby - są realne propozycje dla rozwoju miasta.

- Przygotowujemy kompleksowy zestaw. Przygotowujemy drużynę, która będzie zmieniała Warszawę – oznajmił Ozdoba.

Pytany przez prowadzącego program, kiedy media poznają kandydata Zjednoczonej Prawicy na włodarza stolicy, odpowiedział że trzeba trochę poczekać aż kampania nabierze realnego kształtu. - Sądzę, że kandydat Zjednoczonej Prawicy pojawi się do marca 2018 roku – powiedział.

Ozdoba pod koniec rozmowy zaznaczył, że PiS dobrze rządzi w Polsce i widać to po sondażach. Dodał, że politykom prawicy zależy na zrównoważonym rozwoju Polski - żeby nie było Polski A i Polski B, oraz żeby kraj się rozwijał. - Mazowsze będzie tym miejscem, w którym PiS odniesie znaczny wynik wyborczy i uda nam się przejąć władzę w Sejmiku, po to żeby zmienić diametralnie linie prowadzoną przez obecny układ PSL i PO – oznajmił.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL