fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Maxine Waters: Mike Pence wkrótce zastąpi Donalda Trumpa

AFP
Maxine Waters, demokratyczna kongresmen z Kalifornii, która jest jednym z najostrzejszych krytyków prezydenta Donalda Trumpa, spodziewa się, że wiceprezydent Mike Pence "planuje już swoją inaugurację" jako nowy prezydent USA.

Waters skomentowała w ten sposób rezygnacje z zajmowanych stanowisk wpływowych członków administracji obecnego prezydenta - szefa personelu Białego Domu Reince'a Priebusa oraz sekretarza prasowego Seana Spicera.

Zdaniem Waters to właśnie Priebus i Spicer będą pomagać Pence'owi przy przejmowaniu władzy od Trumpa (we wpisie na Twitterze kongresmen użyła słowa "transition" używanego w USA do określenia procesu przejmowania rządów w Białym Domu przez nową administrację).

Mike Pence, wiceprezydent USA, zgodnie z amerykańską konstytucją objąłby stanowisko prezydenta w przypadku impeachmentu głowy państwa lub rezygnacji prezydenta z urzędu.

Waters jest jedną z gorących zwolenniczek wszczęcia procedury impeachmentu wobec Donalda Trumpa w związku z podejrzeniami o związki prezydenta i jego otoczenia z Rosją.

- On jest kłamcą! On jest oszustem! Musimy go zatrzymać! - apelowała Waters w maju podkreślając, że jest zdeterminowana, by doprowadzić do impeachmentu Trumpa.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA