fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

#RZECZoPOLITYCE Szczerba: Morawiecki to pomazaniec Kaczyńskiego

rp.pl
- Morawiecki nie jest kandydatem moich marzeń, ponieważ jest niewiarygodny. Nie widzę spektakularnych sukcesów jego dwuletniej pracy w ministerstwach - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Michał Szczerba, poseł PO.

Szczerba wypowiedział się na temat przyszłego exposé Mateusza Morawieckiego. - Niczego nowego się nie spodziewam po wystąpieniu przyszłego premiera. Wszyscy wiemy, że nie mamy do czynienia z niezależnym podmiotem, tylko z pomazańcem Kaczyńskiego. Widać, że Morawiecki chce być nowoczesny i europejski, wiarygodny dla Europy, a z drugiej strony dba o swoje polityczne zaplecze na prawicowych skrzydłach. Morawiecki jest kandydatem niewiarygodnym, korzysta z narzędzi prawnych do przeciwdziałania wyłudzaniu podatku VAT, które stworzyła PO – ocenił.

Polityk wypowiedział się o byłej premier i ocenił potraktowanie Beaty Szydło przez prezesa partii PiS. - Beata Szydło nie zasługuje na pozytywne emocje, nie wnosiła do polityki dobrych obyczajów. Swoją polityką dokonała ruiny pozycji Polski w Europie i na świecie. Afirmowała i autoryzowała działania nielegalne, na przykład niewydrukowanie wyroków Trybunału Konstytucyjnego, za co grozi jej Trybunał Stanu. Uważam, że Jarosław Kaczyński poniżył Beatę Szydło – powiedział.

 

Pytany czy Donald Tusk wróci do polskiej polityki w 2019 r., odpowiedział że przewodniczący Rady Europejskiej śledzi sytuację w kraju. - Myślę, że Donald Tusk jest polskim patriotą, który obserwuje sytuację Polski z poważnym niepokojem – odparł.

- Zachęcam do protestów społecznych, ponieważ jesteśmy w punkcie zwrotnym, gdzie Polska odchodzi od trójpodziału władzy. Podkreślam, że prezydent Andrzej Duda umiejętnie wykorzystał nastroje społeczne, z jednej strony podpisał ustawy związane z sądownictwem, z drugiej puścił oko do społeczeństwa. Wzmocnił swoją pozycję, co widać w sondażach – ocenił.

Michał Kolanko zapytał Szczerbę o nieprawidłowy tryb głosowania w wewnętrznych wyborach w PO. - Opinie o nieprawidłowościach są nieprawdziwe, wszystkie zastrzeżenia są nieuzasadnione i nie miały miejsca. Standardy demokratyczne i regulaminy partyjne były całkowicie przestrzegane – powiedział polityk Platformy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA