fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Oscary

"Boże Ciało" Jana Komasy polskim kandydatem do Oscara

materiały prasowe
Film "Boże Ciało" Jana Komasy będzie nas reprezentował w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy w przyszłorocznej walce o Oscary - poinformowała polska komisja selekcyjna pod przewodnictwem producentki filmowej Ewy Puszczyńskiej.

W przyszłorocznej edycji Nagród Akademii Filmowej filmy nieanglojęzyczne będą konkurować o Oscara w kategorii o zmienionej nazwie - nagrodzie dla najlepszego pełnometrażowego filmu międzynarodowego. 

Film Komasy wyróżniony został nagrodą Label Europa Cinemas podczas 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Przewodniczącą polskiej komisji oscarowej była producentka nominowanych do Oscarów filmów Pawła Pawlikowskiego - "Idy" oraz "Zimnej wojny" Ewa Puszczyńska.

„Boże Ciało” walczyć będzie o oscarową nominację między innymi z hiszpańskim "Bólem i blaskiem" Pedro Almodovara, koreańskim "Parasite" Joon-ho Bonga, niemieckim "Błądem systemu" (reż. Nora Fingscheidt), "It Must Be Heaven" z Autonomii Palestyńskiej i brazylijskim "Niewidocznym życiem sióstr Gusmao" (reż. Karim Ainouz). Na zgłoszenie przedstawicieli kraje mają czas do 1 października.

Film "Boże Ciało" Jana Komasy oparty jest na prawdziwej historii chłopaka, który po opuszczeniu poprawczaka marzy, aby zostać księdzem. Ze względu na swoją przeszłość nie może on jednak wstąpić w stan kapłański, w związku z czym podszywa się pod zastępcę proboszcza w jednej z wiejskich parafii. Jego oszustwo zostaje otatecznie zdemaskowane przez parafian

92 . gala wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej odbędzie się 9 lutego 2020 roku. Tegorocznym polskim kandydatem do Oscara była "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego, która miała szanse na statuetki w kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, zdjęcia oraz reżyseria. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA