fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

.Nowoczesna

Katarzyna Lubnauer: Adamowicz jest dla nas nie do przyjęcia

rp.pl
- To człowiek, który jest politykiem skompromitowanym. (...) Myślę, że stosunek do kandydatury (Pawła) Adamowicza (obecny prezydent Gdańska - red.) może być taką miarą funkcjonowania tej koalicji (PO-Nowoczesna) - powiedziała w programie #RZECZoPOLITYCE Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej.

Lubnauer wypowiedziała się na temat przyszłych wyborów samorządowych, porozumienia na linii PO-Nowoczesna oraz kandydatury Pawła Adamowicza w Gdańsku. - Grzegorz Schetyna zdaje sobie sprawę, że Adamowicz dla nas jest kandydatem nie do zaakceptowania. To człowiek, który jest politykiem skompromitowanym. (...) Myślę, że stosunek do kandydatury Adamowicza może być taką miarą funkcjonowania tej koalicji. Jestem przekonana, że Grzegorz Schetyna nie powinien go poprzeć w wyborach samorządowych – powiedziała.

- Warto zastanowić się czy nie postawić na kandydata z Nowoczesnej. Przypomnę, że mamy Ewę Lieder, osobę która już startowała w wyborach prezydenckich i była wtedy trzecia. (...) W tej chwili jest posłem i intensywnie działa w regionie. Myślę, że będę rozmawiała o tym z szefem PO – dodała.

 

Pytana o rozmowy koalicyjne, Lubnauer odpowiedziała że w najbliższym czasie będzie podpisana umowa pomiędzy partiami. Dodała również, że już niedługo zostanie przedstawione opinii publicznej hasło kampanii wyborczej. Posłanka omówiła także wspólne działania partii opozycyjnych. – W Warszawie była sytuacja o tyle skomplikowana, że zaczęliśmy "od góry", czyli od duetu Trzaskowski-Rabiej. (...) Musiały do tego dojść rozmowy związane z zapewnieniem im zaplecza politycznego, czyli kwestii rad miasta i rad dzielnic. Te rozmowy są dość mocno zaawansowane, aczkolwiek o ostatecznym sukcesie lub porażce, będzie można mówić dopiero w momencie podpisania umowy – stwierdziła.

- Ze strony Nowoczesnej będzie chęć promowania kobiet na swoich listach wyborczych. (...) "Nowoczesna jest kobietą". (...) Dla mnie w tej chwili najważniejsze jest to, żebyśmy rzeczywiście zbudowali koalicje w oparciu o pewne fundamenty. Pierwszy fundament już jest – to fundament programowy. A teraz jest kwestia porozumienia, które będzie jasne i w miarę stabilne – podkreśliła.

Prowadzący program pytał naszego gościa czy w większości miast wojewódzkich w Polsce będą wystawieni wspólni kandydaci obu partii. Lubnauer odpowiedziała, że tak najprawdopodobniej się stanie. - My nie zakładaliśmy sobie, niejako przymusu zrobienia takiej koalicji we wszystkich miastach wojewódzkich. Założyliśmy, że ona ma być w sejmikach wojewódzkich, bo tam, z natury rzeczy musi być porozumienie ogólnopolskie. (...) Są miasta, gdzie - jeżeli nie dojdzie do porozumienia - mogą zostać wystawieni dwaj kandydaci - powiedziała Katarzyna Lubnauer.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA