fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Od projektu architektonicznego po wstawienie mebli

Pakiety wykończeń mieszkań pod klucz oferuje m.in. Dekpol Deweloper
materiały prasowe
Na ekipę remontową trzeba czekać tygodniami. Dlatego kupujący nowe lokale często zlecają prace deweloperom. Są też firmy urządzające lokale od A do Z.
Na sprzedaż mieszkań deweloperzy nie mogą narzekać. Nowe lokale trzeba jednak jeszcze wykończyć, a o budowlańców nie jest łatwo. Dlatego klienci chętnie korzystają z oferowanych przez deweloperów usług wykończeniowych.
Sebastian Barandziak, prezes spółki Dekpol Deweloper, podaje, że wykończenie 85-metrowego lokalu przez zewnętrzną ekipę trwa średnio 12–16 tygodni. – Naszej ekipie zajmie to osiem tygodni – mówi.
Z badań Dekpolu wynika, że jedna na sześć osób remontujących lokal na własną rękę co najmniej raz zmienia wybraną ekipę, bo nie jest zadowolona z jakości usług. – Kiedy sami planujemy wykończenie, to końcowe koszty przekraczają założony budżet średnio o 30 proc. – mówi szef Dekpolu.
Z usługi wykończenia mieszkań korzysta ponad 60 proc. klientów jego firmy. – Z uwagi na dużą popularność takich usług zdecydowaliśmy się wykończyć cały budynek na gdańskim osiedlu Foresta – mówi Sebastian Barandziak.
Dekpol oferuje trzy podstawowe pakiety wykończeń: standard, plus i premium. Ma też ofertę specjalną, indywidualnie ustalając z klientem, jakie materiały wykorzysta. Stawki zależą od zakresu prac i użytych materiałów. Wahają się od 650 zł do 1,1 tys. zł za mkw. (mieszkania 70-metrowe). Firma realizuje też projekty exclusive. Koszt: ponad 7 tys. zł za mkw.
Aria Development współpracuje z kolei ze studiem redNet Dom. W ramach czterech pakietów oferuje szeroki wachlarz materiałów polskich i zagranicznych producentów.
– Pakiety można mieszać i uzupełniać – mówi Marek Pawlukiewicz z Aria Development. Klienci mogą też wprowadzać zmiany w aranżacji i instalacjach. Stawki za ponad 45-metrowe mieszkania (z jedną łazienką) zaczynają się od 530 zł za mkw. Prace w mniejszych lokalach są wyceniane indywidualnie.
– Klienci kupujący mieszkania z segmentu ekonomicznego, w którym działamy, wolą wykańczać je we własnym zakresie – mówi Pawlukiewicz. – Obserwujemy jednak trend, że im droższe mieszkanie, tym zainteresowanie pakietami wykończeniowymi większe. Można oszczędzić czas i pieniądze (8 proc. VAT zamiast 23) oraz mieć mieszkanie pod klucz w ramach jednej umowy.
Kompleksową aranżację wnętrz oferuje m.in. Decoroom. Klient oddaje firmie klucze do mieszkania w standardzie deweloperskim. Współpracując z architektem, wybiera projekt, materiały, meble. Firma zajmuje się resztą. Klient wchodzi do gotowego lokalu.
Michał Szymański, ekspert Decoroom, mówi, że dziś na ekipę wykończeniową czeka się od czterech do sześciu tygodni. – Jeśli klient podpisze umowę pół roku przed odbiorem mieszkania, gwarantuje sobie wejście ekipy tuż po przekazaniu kluczy – mówi Michał Szymański.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA