fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Polsat News: Daniel Obajtek pozywa "Gazetę Wyborczą"

Daniel Obajtek
Fotorzepa, Piotr Guzik
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zdecydował o pozwaniu "Gazety Wyborczej" za tekst, w którym dziennik sugeruje m.in. złamanie przez niego przepisów ustawy o pracownikach samorządowych. Jak ustalili dziennikarze Polsat News, Obajtek wytoczy proces prywatny.

W ubiegłym tygodniu "Gazeta Wyborcza" opublikowała zapis rozmów Daniela Obajtka z pracownikami jednej z firm, konkurencyjnych wobec firmy jego wuja.

Na ich podstawie dziennik sugeruje, że daniel Obajtek, jako wójt Pcimia, z "tylnego siedzenia" kierował pracą wspomnianej firmy, łamiąc tym samym przepisy ustawy o pracownikach samorządu, którym za łączenie pracy urzędnika z działalnością gospodarczą grozi więzienie.

Według "Wyborczej" przed sądem Obajtek zataił ten fakt, składając fałszywe zeznania, że ze wspomnianą firmą nie miał "żadnych bliższych zawodowych relacji".Oświadczenie w tej sprawie wydał PKN Orlen, zauważając, że jest to próba zdyskredytowania prezesa spółki, " oparte na nagraniach, których pochodzenia, integralności, czasu i okoliczności utrwalenia nie sposób stwierdzić".

"Wiadomości" Polsat News ustaliły dziś, że w związku z publikacją "Gazety Wyborczej" Daniel Obajtek zamierza wytoczyć dziennikowi prywatny proces.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA