fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Nagrody im. Macieja Płażyńskiego rozdane

Maciej Płażyński (1958-2010)
Fotorzepa/Jakub Ostałowski
Laureatami tegorocznej edycji Nagrody im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii zostali dziennikarze i redakcje z Włoch, Stanów Zjednoczonych i Polski.

Jury wybrało zwycięzców spośród pięćdziesięciu zgłoszeń.

W kategorii "Dziennikarz krajowy publikujący na tematy polonijne" nagrodę przyznano Annie Kluz-Łoś za cykl publikacji "Na wschód od zachodu", emitowanych w Radiu Kraków.

W kategorii "Dziennikarz zagraniczny publikujący na temat Polski, Polaków i Polonii" laureatką jest Vanessa Gera, korespondentka Associated Press w Polsce, którą nagrodzono za stałe, obiektywne, docierające do milionów odbiorców na całym świecie informowanie o naszym kraju.

W kategorii "Redakcja medium polonijnego" uhonorowano portal „Polacy we Włoszech” – za stworzenie i prowadzenie wyłącznie siłami korespondentów wolontariuszy z wielu regionów Włoch, niezależnego nowoczesnego portalu informacyjnego dla Polaków we Włoszech, będącego jednocześnie źródłem informacji o włoskiej Polonii.

W kategorii "Dziennikarz medium polonijnego" nagrody nie przyznano.

Jury zdecydowało także o przyznaniu pozaregulaminowego wyróżnienia Wydawnictwu Czarne za publikację trzech ważnych i wartościowych książek reportażowych: "Pożytki z katorgi" Wojciecha Lady, "Głosy. Co się zdarzyło na wyspie Jersey" Dionisiosa Sturisa i Ewy Winnickiej oraz "Polanim. Z Polski do Izraela" Karoliny Przewrockiej-Aderet.

Laureatów wyłoniło jury w składzie: Jakub Płażyński, Jarosław Gugała, Jerzy Haszczyński, Małgorzata Naukowicz, Krzysztof Rak oraz Karolina Grabowicz-Matyjas.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA