fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jakie seriale oglądają internauci

Fotorzepa, Dominik Pisarek
Co czwarty polski internauta ogląda już po cztery seriale w sieci. Najpopularniejsza jest „Gra o tron", ale w pierwszej dziesiątce uplasowały się także „Belfer" i „Pakt".

Jakikolwiek serial określany przez agencję MEC jako „serial nowej generacji" ogląda w Polsce już 12 mln internautów – wynika z nowego badania tej firmy. Co czwarty internauta powyżej 16. roku życia notorycznie ogląda internetowe seriale – oglądał przynajmniej cztery takie produkcje premium (czyli te wysokiej jakości, skupione wokół ważnych problemów społecznych).

MEC przeanalizował 50 seriali dostępnych dziś na polskim rynku. Głównie te produkowane przez stacje kablowo-satelitarne („Gra o tron", „Wikingowie") i serwisy subskrypcyjne („Narcos", „House of Cards", „Opowieść podręczna").

Z badania wynika, że niekwestionowanym liderem pozostaje „Gra o tron", którą ogląda 30 proc. wszystkich internautów i aż 62 proc. seryjnych oglądaczy seriali w sieci. Za nim plasują się „Sherlock" (26 proc. internautów i 47 proc. seryjnych widzów) oraz „Wikingowie" (oglądani przez 21 proc. wszystkich internautów i 42 proc. seryjnych widzów).

W dzi...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA