fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizje wabią psią widownię

Psi kanał pomaga czworonogom w relaksie.
materiały prasowe
W sobotę w Polsce ruszy pierwszy program... dla psów. Na świecie całodobowe kanały dla zwierząt odbiera ponad 20 mln gospodarstw domowych.

O godz. 11.00 należący do amerykańskiego koncernu Discovery kanał Animal Planet HD zacznie nadawanie pierwszego pasma telewizyjnego skierowanego do psów. Program potrwa godzinę. Jak zapewnia nadawca, „został przygotowany we współpracy z doświadczonymi naukowcami z dziedziny weterynarii, psiej behawiorystki i dostosowany jest do psich zmysłów".

Lek na lęk separacyjny

To nie polski wynalazek, w USA Discovery od dwóch lat ma udziały w całodobowym kanale nadającym materiały wyłącznie dla psów – Dog TV.

– Powstanie konceptu telewizji dla psów poprzedziło wiele badań przeprowadzonych na uniwersytetach na całym świecie. Ich wyniki dowiodły, że zwierzę pozostawione w domu bez opieki narażone jest na tzw. lęk separacyjny. Według naukowców włączenie TV jest dobrym sposobem na zmniejszenie takiego napięcia – przekonuje Bartłomiej Główczyński, dyrektor kanałów lifestylowych w Polsce z Discovery Networks CEEMEA.

Nie tylko spacer

Choć pomysł w pier...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA