fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Dziennikarz „Rzeczpospolitej” i „Parkietu" Grzegorz Siemionczyk laureatem nagrody Grand Press Economy

Grzegorz Siemionczyk podczas przyznania nagrody Grand Press Economy 2020
materiały prasowe
Grzegorz Siemionczyk, dziennikarz „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”, został laureatem tegorocznej nagrody Grand Press Economy.

Magazyn „Press” poinformował na swoim koncie na Twitterze o nagrodzeniu Grzegorza Siemionczyka w konkursie Grand Press Economy. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, przyznanie nagrody za 2020 rok odbyło się w formie zdalnej.

Grzegorz Siemionczyk od 2008 roku opisuje w „Rzeczpospolitej” i „Parkiecie” w prosty sposób skomplikowane zagadnienia makroekonomicze. Jak zauważyła redakcja „Press” przy nominacji, praca Siemionczyka jest „rzadkim przykładem jakościowego dziennikarstwa, wspartego samodzielną pracą analityczną. Jest specjalistą od głębokiej analizy działań banków centralnych i polityki pieniężnej. Jak nikt prezentuje konsekwencje decyzji władz monetarnych Polski i krajów sąsiednich, a także czołowych banków centralnych świata. Uważnie śledzi i wychwytuje trendy w światowej ekonomii, ma nosa do rozmówców: już parę razy udało mu się przeprowadzić wywiad z osobą, która potem otrzymała ekonomicznego Nobla”.

„Zwłaszcza w czasach kryzysu jego analizy są na wagę złota. Powinny być czytane przez najważniejsze osoby w państwie” - dodaje redakcja „Press”.

Grand Press Economy to nagroda dla dziennikarza wyróżniającego się profesjonalizmem, rzetelną i obiektywną prezentacją tematów ekonomicznych, wysoką jakością publikowanych materiałów. Nominowanych wskazuje redakcja „Press” po przeprowadzeniu konsultacji z gronem fachowców. W tym roku wzięły w nich udział 42 osoby – analitycy, eksperci rynku kapitałowego, specjaliści od inwestowania, szefowie redakcji mediów zajmujących się ekonomią, gospodarką i finansami oraz cenieni dziennikarze gospodarczy.

Grzegorz Siemionczyk był także nominowany do Grand Press Economy w latach 2017, 2018 i 2020. Pozostałymi dziennikarzami nominowanymi w bieżącym roku do Grand Press Economy byli Grzegorz Nawacki z „Pulsu Biznesu” i Marek Tejchman z „Dziennika Gazety Prawnej”.

Grzegorz Siemionczyk prowadzi dwa unikatowe cykle: regularnie zbiera prognozy podstawowych wskaźników makroekonomicznych autorstwa polskich ekonomistów i zespołów analityków. W lipcu tego roku redakcje „Rzeczpospolitej" i „Parkietu" zainaugurowały także panel ponad 50 wybitnych polskich ekonomistów. Jego celem jest pokazanie pełnego spektrum opinii na tematy ważne dla rozwoju polskiej gospodarki. Tę grupę naukowców, która wciąż się powiększa, mniej więcej raz na miesiąc prosimy o opinie i komentarze dotyczące aktualnych zagadnień z zakresu szeroko rozumianej polityki gospodarczej. Takie badania opinii cenionych ekonomistów pozwalają na recenzowanie bez uprzedzeń wszelkich pomysłów, które pojawiają się w debacie publicznej, i wysuwanie nowych. Stanowią też swego rodzaju forum wymiany idei. Nasz panel ekonomistów wzorowany jest na przedsięwzięciu, które z powodzeniem od 2011 r. realizuje Inicjatywa na rzecz Globalnych Rynków przy Booth School of Business (część Uniwersytetu Chicagowskiego).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA