fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

LGBT

Przemyśl wycofuje się ze "strefy wolnej od LGBT"

PAP/Abaca
Radni z Przemyśla uchylili przyjętą dwa lata temu uchwałę w sprawie "strefy wolnej od LGBT". W ocenie prezydenta miasta przyjęcie uchwały wywołało kryzys wizerunkowy - informuje Onet.pl

26 września radni w Przemyśli przyjęli uchwałę o "powstrzymaniu ideologii LGBT". W ocenie wielu osób uchwała miała charakter homofobiczny. Do sprawy odnosiły się polskie i zagraniczne media.

W poniedziałek radni wycofali przyjętą uchwałę. "Przemyśl zaczął być postrzegany jako miasto homofobiczne i nieprzyjazne osobom reprezentującym środowisko LGBT. Taki wizerunek został utrwalony w licznych przekazach medialnych" - tłumaczył prezydent miasta Wojciech Bakun.

Prezydent powoływał się również na zapis Konstytucji mówiący o zakazie dyskryminacji m.in. ze względu na płeć, kolor skóry, rasę czy orientację seksualną. "Ostatnim powodem do uchylenia oświadczenia są konsekwencje finansowe związane z pozyskiwaniem środków zewnętrznych przez miasto" - tłumaczył.

14 radnych głosowało za przyjęciem nowej uchwały, sześcioro było przeciw. "Dziękuję wnioskodawcy za przygotowanie projektu oraz wszystkim radnym, którzy zagłosowali za uchyleniem tej szkodliwej dla naszego miasta uchwały" - skomentował radny KO Paweł Zastrowski.

Wcześniej swoją uchwałę wycofali m.in. radni w Kraśniku.

Więcej: Onet.pl

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA