fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Opole bez Andrzeja Piasecznego. I Michała Szpaka

materiały prasowe
- Podjąłem decyzję o wycofaniu swojego udziału z 54. KFPP w Opolu – poinformował dziś Andrzej Piaseczny.

W tym roku w Opolu miał świętować 25-lecie swojej kariery muzycznej. Jednak zrezygnował.

"Ci z Was, którzy towarzyszą mojej artystycznej drodze od wielu lat, wiedzą jak ogromnie cieszyłem się na świętowanie z wami jubileuszu, na dzielenie się radością z muzyki w miejscu do tego idealnym, tam gdzie rodziły się największe talenty i gdzie składano hołd pamięci artystów, którzy przemijają pozostawiając w nas najpiękniejsze dźwięki. W Opolu, prawdziwej stolicy piosenki" – napisał wokalista na swoim profilu na Facebooku.

Przypomniał, że w Opolu artyści zawsze stali ponad podziałami. "Do ostatniej chwili miałem nadzieję na to, że tak właśnie się stanie że i tym razem muzyką uda nam się przezwyciężyć tak głęboki podział w naszej Ojczyźnie" – dodał Piaseczny.

Przyznał, że nie może pozostać głuchy, na to co dzieje się wokół tegorocznej edycji festiwalu i wie, że wielu jego przyjaciół oczekuje od niego "gestu solidarności, gestu przyzwoitego człowieka, którym zawsze był i będzie".

"Podjąłem zatem decyzję o wycofaniu swojego udziału z 54 KFPP w Opolu. Proszę wszystkich którzy cieszyli się wraz ze mną na mój pierwszy opolski recital o zrozumienie i wsparcie" – zaapelował wokalista do fanów. I zaprosił na inne koncerty.

Z udziału w festiwalu zrezygnował też dziś Michał Szpak. "Kochani. Nie zobaczymy się w tym roku na Festiwalu w Opolu. Do zobaczenia (być może...) za rok" - napisał wokalista na Facebooku.

Głos w sprawie zamieszania wokół gwiazd na festiwalu zabrał też prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.  "Ze smutkiem przyjmuję informację o rezygnacji kolejnych artystów (w tym Maryli Rodowicz) z udziału w Festiwalu w Opolu. Niemniej taka postawa jest dla mnie zrozumiała w kontekście kontrowersji, które towarzyszą organizacji tegorocznych koncertów" - czytamy w jego oświadczeniu.

Dodaje w nim, że wyjściem z sytuacji może być na przykład szybkie i zdecydowane działanie TVP, powołanie przez TVP niezależnej, bezstronnej i apolitycznej komisji złożonej z autorytetów świata kultury. "To zagwarantuje swobodny dobór artystów", a im samym da możliwość nieskrępowanego występowania w Opolu.

Pezydent podkreśla, że "amfiteatr w Opolu otwarty jest dla wszystkich artystów, niezależnie od sytuacji politycznej w kraju, a tutejsza wspaniała publiczność oklaskami nagradza za występy, a nie za poglądy polityczne". "Dowodem tego są choćby przyjęte z entuzjazmem koncerty: Kayah podczas nocy sylwestrowej i wczorajszy występ Wojciecha Mazolewskiego".

54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się 3-6 czerwca.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA